Projekty

ARHORIZON spółka z ograniczoną odpowiedzialnością realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich „Visage – innowacyjna aplikacja wspomagająca zabiegi makijażu permanentnego oraz szkolenia”.

Głównym założeniem realizacji projektu jest pomoc w pracy osób wykonujących zabiegi mikropigmentacji wykorzystywanej w medycynie estetycznej w celu odtworzenia łuków brwiowych oraz umożliwienia doboru właściwego rodzaju i kształtu brwi w oparciu o symetrię twarzy, subton skóry oraz kolor włosów.

Pomysł stworzenia aplikacji jest podyktowany chęcią poprawy wyglądu, nie tylko ze względów estetycznych, ale też ze względu na przebyte jednostki chorobowe (np. alopecia, przebarwienia skórne, blizny, chemioterapia) mające duży wpływ na zmianę wyglądu, a w rezultacie zmniejszenie poczucia własnej wartości. W największym stopniu dotyczy to wyeksponowanych części ciała człowieka, głównie twarzy.

Aplikacja mobilna, pozwoli na zaprojektowanie finalnego efektu planowanego zabiegu z uwzględnieniem wszystkich cech antropometrycznych twarzy klienta, dobór odpowiedniego pigmentu i jego barwy. Wizualizacja efektu końcowego ułatwi klientowi podjęcie decyzji i umożliwi zaprezentowanie oczekiwań specjaliście. W sposób bardzo realny zobrazuje klientowi ostateczny wygląd brwi. Wizualizacja rysunku na urządzeniu mobilnym przedstawi klientowi planowany efekt końcowy i da na tym etapie możliwość wspólnego korygowania, doboru kształtu i koloru, celem uzyskania rysunku wstępnego, dostosowanego jak najbardziej do oczekiwań klienta i propozycji specjalisty. Pozwoli także, na wygodne pigmentowanie, dzięki nie zmywalności rysunku wstępnego i odwzorowania go w celu umożliwienia osobie robiącej makijaż permanentny wizualizację w trakcie zabiegu.

Specjalista wykonujący makijaż, zyska możliwość kontroli jakości jego realizacji a cała procedura ulegnie znacznemu skróceniu. Trenerzy zyskają możliwość zdalnego nauczania. Cały proces wspomagany będzie przez okulary AR wyposażone w kamerę, dzięki której trener będzie miał możliwość podglądu online postępu prac kursanta i nanoszenia korekt na prezentowany przez okulary system podpowiedzi (obraz wirtualny widziany przez kursanta).

Wysokość wkładu Unii Europejskiej w projekt: 747 702,50 zł

Wartość projektu wynosi: 899 464,50

Data publikacji: 2021-04-06

Menu